Skip to content

M-am inscris din nou! SuperBlog Primăvara 2026

Bine, bine, știu ce gândiți. „Iar? Serios?!”

Da. Iar. Serios.

M-am înscris la SuperBlog ediția de primăvară 2026 și, dacă vă uitați la istoricul acestui blog, o să observați că asta a mai fost o surpriză de aproximativ zero ori. Mă înscriu, zic că e ultima oară, trece concursul, uit că am zis asta și mă înscriu din nou. E un ciclu.

Pentru cine a dat peste blogul ăsta prima oară și se întreabă ce e SuperBlog: e o competiție pentru bloggeri, unde primești teme de la sponsori, scrii articole în termenele stabilite și, undeva pe parcurs, fie îți recapeți dragostea pentru scris, fie o pierzi complet și o regăsești în ultimele 20 de minute înainte de deadline. Ambele variante sunt, din experiență, la fel de posibile.

De ce mă întorc? Sincer? Pentru că îmi place. Îmi place agitația, îmi place că te obligă să scrii chiar și când n-ai chef, îmi place că la final ai niște articole de care ești mândru, sau măcar nu ți-e rușine cu ele. Și îmi place că întotdeauna iese câte ceva neașteptat: o temă care te prinde pe nepregătite, o idee care apare la 11 noaptea, un articol care se scrie singur și altul care rezistă cu încăpățânare să devină ceva.

Primăvara 2026 a inceput, și eu sunt gata, cu cafeaua la îndemână, cu blogul improspatat și cu același entuziasm cu care am început și edițiile anterioare.

Dacă și voi scriti pe blog și încă nu v-ați înscris, intrati aici pentru detalii.

Hai să vedem ce iese de data asta.

STAI PE-APROAPEPrimeste newsletter-ul lunar InCabinaDeProba, direct in inbox!

Redescopera MODA, MODUL de-a fi senin si MODELUL preferat de pe catwalk.

Comentarii

comments

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *